Wtorek, 16 lipca 2024

Program priorytetowy "Moja Elektrownia Wiatrowa"

Program priorytetowy
Moja Elektrownia Wiatrowa
realizowany ze środków Funduszu Modernizacyjnego

 

Program priorytetowy „Moja Elektrownia Wiatrowa” to oferta wsparcia finansowego skierowana do właścicieli budynków lub lokali mieszkalnych, obejmująca zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz ewentualnie także magazynu energii elektrycznej.
Zastosowanie mikroturbiny wiatrowej i magazynu energii elektrycznej pozwoli efektywnie wykorzystywać wytworzoną energię na własne potrzeby.


 

O PROGRAMIE

Program jest skierowany do osób fizycznych – właścicieli budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych w takich budynkach – i dotyczy wsparcia finansowego na zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz, opcjonalnie, magazynu energii elektrycznej.
Jest on uzupełnieniem programów finansowania instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie uzupełnia ofertę NFOŚiGW dla obecnych i przyszłych prosumentów. Wskazane jest skorzystanie z tego programu szczególnie tam, gdzie występują korzystne uwarunkowania wiatrowe, a zasadność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne (lub tylko w nie) jest wątpliwa.

Program ten jest też odpowiedzią na docierające do NFOŚiGW zapytania o możliwość wsparcia inwestycji w małe turbiny wiatrowe.

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod linkiem znajdującym się pod spodem:

Moja Elektrownia Wiatrowa – Program dofinansowania elektrowni wiatrowych

 

KONTAKT

Informacji o programie Moja Elektrownia Wiatrowa udzielają Doradcy Energetyczni – aby skontaktować się z odpowiednim doradcą, wejdź na stronę: https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/ i wybierz województwo, w którym mieszkasz, a następnie przejdź do zakładki „kontakt”.
Doradcy Energetyczni wspierają beneficjentów programu MEW w ramach programu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Możesz również skontaktować się z nami e-mailowo, pisząc na adres:

 

mojaelektrowniawiatrowa@nfosigw.gov.pl

 

UWAGA!
Po złożeniu wniosku o dofinansowanie zaloguj się do GWD: https://gwd.nfosigw.gov.pl/ i sprawdź status swojego wniosku.
W przypadku konieczności wprowadzenia uzupełnień, otrzymasz stosowne powiadomienie na adres e-mail wskazany w Twoim wniosku. Powiadomienie zostanie do Ciebie wysłane niezwłocznie po weryfikacji Twojego wniosku.